Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Kara za ubiegłoroczne mleko

Agencja Rynku Rolnego wyliczyła ostateczną wysokość kary jaką muszą zapłacić polscy rolnicy za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w minionym roku kwotowym. Opłata ta wyniesie 29,36 zł za 100 kg mleka wprowadzonego do obrotu ponad przysługujące limity.

W sumie Polska z tytułu nadprodukcji mleka do budżetu Unii Europejskiej będzie musiała zapłacić łącznie ponad 193,8 mln PLN. Kwota ta zostanie rozłożona pomiędzy niemal 56 tysięcy rolników, którzy przekroczyli indywidualne limity produkcji.

Przypomnijmy ubiegłoroczne polskiego limitu produkcji mleka wyniosło 166,9 mln kg, czyli o 1,68%. Według szacunków w tym roku limit ten może być przekroczony nawet o 8% co pociągnie za sobą odpowiednio wyższe kary.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę