Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Maria Piątek - malarstwo

Maria Piątek w swoim malarstwie odwołuje się do rzeczywistości internetowej, do sfery reklam, filmu i popkultury. Z fragmentów gotowych obrazów, zdjęć, popularnych symboli, reklamowych haseł, obiegowych zwrotów i własnych komentarzy (słownych i wizualnych) tworzy swoiste kolaże będące zapisem jej refleksji na temat relacji międzyludzkich, zjawisk, sytuacji i wydarzeń w internetowym świecie. Jej prace cechuje umowność i skrót charakterystyczne dla dzisiejszego sposobu komunikacji. Intensywność przekazu wzmacnia żywa kolorystyka i ekspresyjny styl malowania.

Relacja filmowa z otwarcia wystawy dzięki uprzejmości portalu informacyjnego i telewizyjnego naszalomza.pl

Maria Piątek urodziła się w Wysokiem Mazowieckiem. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego w 1997 roku. W roku 2012 obroniła doktorat z malarstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W dorobku ma blisko 20 wystaw indywidualnych, na których prezentowała różne cykle malarskie (m.in.: „Sztuka jako recycling rzeczywistości”, „Gry i zabawy”, „Warszawa, miejsce zbiórki do ewakuacji”, „Życie codzienne”, „Marylin Monroe nie żyje”, „Dokądkolwiek pójdę na facebooku” i inne), uczestniczyła także w wystawach zbiorowych. Mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie z przyjaciółmi tworzy środowisko twórców skupione wokół Kamienicy Artystycznej TA3 na warszawskiej Ochocie. Jest współtwórczynią i członkiem Stowarzyszenia Front Sztuki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Maria Piątek
Foto: Maria Piątek
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 14 sierpnia 2014 15:16
Data ostatniej edycji: cz, 05 marca 2015 17:07:48

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę