Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Piąty dzień w drodze

Główne zdjęcie
fot. pielgrzymka.lomza.pl

Blisko 700 pątników liczy 30. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W niedzielę wieczorem do grup, które w piątek rano wyszły z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa, a po drodze dobrały jeszcze pielgrzymów z Ostrwi Mazowieckiej, dołączyła grupa wyszkowska. W poniedziałek wszyscy szli razem – 40 km. - Jaki był ten dzień?... Był palący, jak ogień; słońce grzało niesamowicie, temperatura dochodziła do 38 stopni – relacjonuje ks Piotr Mazurek, dyrektor pielgrzymki.

W poniedziałek pielgrzymi doszli do Huty Mińskiej w okolicach Mińska Mazowieckiego. Pątnicy, którzy wyszli z Łomży za sobą mają już ok. 150 km. 
- Ostatni raz trochę pokropiło w momencie wyjścia z Łomży (1.08), a teraz zza okna dochodzą odgłosy zbliżającej się burzy – przekazywał z Huty Mińskiej ks. Piotr Mazurek. - Każdy dzisiejszy odpoczynek, to wielkie święto w parafiach, które nas podejmowały po królewsku: w Mlęcinie, Jakubowie, Mińsku Mazowieckim, a teraz w Hucie Mińskiej. Kochani, składam swoje podziękowanie wszystkich, którzy byli tak bardzo dla nas gościnni! Bóg zapłać; niesiemy Wasze intencje przed tron MB Królowej Polski.
Głównym punktem wczorajszego dnia była eucharystia sprawowana przez ks. biskupa Janusza Stepnowskiego, który zawitał do pielgrzymów. Biskup Łomżyński zapowiedział, że do pątników dołączy jeszcze raz – ostatniego dnia, by razem z nimi wejść na Jasną Górę.  

Dziś pątnicy mają do pokonania „zaledwie” 32 km do Piotrowic.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę