Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wojewoda apeluje o wyłapywanie bezpańskich psów

Główne zdjęcie
Bezpański pies

Wojewoda podlaski zwrócił się do samorządów w regionie o odławianie bezpańskich psów. Ma to związek z wykryciem ASF u świń, bo bezpańskie psy mogą roznosić tę groźną chorobę. Wojewoda podlaski Maciej Żywno wysłał listy do wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w województwie.

W piśmie znalazł się też apel do wszystkich właścicieli psów, by zwierząt dopilnować i trzymać na podwórku. To działania profilaktyczne, które mają zmniejszyć potencjalne ryzyko przenoszenia ASF.

Po wykryciu ASF u padłych świń wyznaczono 10-kilometrową strefę z ograniczeniami wokół gospodarstwa, gdzie znaleziono padłe zwierzęta, a w niej 3-km strefę zapowietrzoną i 7-km strefę zagrożoną. Na jej terenie znajduje się 37 gospodarstw, utrzymujących 192 sztuki świń. Wszystkie muszą zostać wybite, a gospodarze przez kolejne trzy lata nie będą mogli prowadzić tu takiego chowu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę