Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Policja w Łomży świętuje

„Policjant to trudny zawód, ale i szlachetna przygoda” - napisał nadinsp. Sławomir Mierzwa Podlaski Komendant Wojewódzki Policji w liście do policjantów w Łomży z okazji zbliżającego się święta policji w 95. rocznicę jej powołania – 24 lipca 1919 roku. Święto policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. Czas awansów, nominacji, odznaczeń – zarówno samych policjantów, jak i cywilnych pracowników. W Łomży awanse na wyższe stopnie otrzymało ponad 50 policjantów. Była też jedna brązowa odznaka założony policjant, którą otrzymał nadkomisarz Mieczysław Grajewski.

Łomżyńscy policjanci świętowanie zaczęli od Mszy Świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, przy ul. Sienkiewicza. Później odbyła się uroczysta odprawa służbowa w Starostwie Powiatowym. Przybyli na nią przedstawiciele władz, służb i instytucji na co dzień współpracujących z policja. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przyjechał zastępca komendanta inspektor Krzysztof Lewicki, który wraz podinsp. Jackiem Adamskim, komendantem miejskim w Łomży, oraz Wojciechem Dzierzgowski, wicewojewodą podlaskim wręczył przyznane policjantom awanse i odznaczenia. 
- Praktycznie całe społeczeństwo mogło obserwować to co działo się w Gorzowie – mówił do zebranych w sali starostwa policjantów i gości inspektor Krzysztof Lewicki przywołując wydarzenia z poniedziałkowego poranka, gdy w Gorzowie mężczyzna obrzucał policjantów niebezpiecznymi przedmiotami, którzy najpierw kilkakrotnie strzelali w ziemię, a później postrzelili mężczyznę gdy zaczął uciekać. - Łatwo jest później powiedzieć, że można było zrobić to tak czy inaczej, ale my z takimi ludźmi stajemy twarzą w twarz – podkreślał zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego policji w wskazując, że policjanci w Polsce z broni służbowej korzystają tylko gdy jest to konieczne.
- Dziękuję Wam za dobrze wykonywaną pracę, dobrze wypełnianą służbę wobec mieszkańców miasta i powiatu – mówił wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski podkreślając, ze czasami, niestety, jest ona niedoceniana. - A dzisiaj świętujcie.

fot. Krzysztof Mierzejewski

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę