Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Zagadkowa Łomża

zaproszenie-1-animacja.gif Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży oraz Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna” w Nowodworcach zapraszają 13 lipca 2014 roku (niedziela) o godzinie 13.00 do siedziby Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C na otwarcie wystawy „ Archeologiczne zagadki Łomży” oraz na promocję e-książki pt. „Archeologia Łomży” .

 

W ciągu ostatnich 15 lat w Łomży prowadzono szereg prac ziemnych związanych z rewaloryzacją Starego Rynku, modernizacją ulic, budową bulwarów. We wszystkich tych poczynaniach uczestniczyli archeolodzy mający niebywałą okazję dokumentowania przeszłości naszego miasta. Dowiedzieliśmy się, że początków Łomży wcale nie należy szukać tylko na „Górze Królowej Bony”. Poznaliśmy średniowieczną zabudowę Starego Rynku. Archeolodzy zweryfikowali, niestety negatywnie, legendę o potajemnych przejściach pomiędzy Katedrą a dawnym zamkiem. W trakcie badań pozyskano ogromną ilość zabytków ruchomych, z których wybrana część prezentowana jest na wystawie. Jesteśmy pewni, że odwiedzą ją nie tylko Łomżanie zaglądający z ciekawością do wykopów, ale wszyscy zainteresowani przeszłością naszego grodu.

Zapraszamy Państwa na spacer z archeologiem po Łomży.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 03 lipca 2014 11:19
Data ostatniej edycji: pon, 21 lipca 2014 13:25:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę