Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Grodnie proces szefowej stowarzyszenia AK

Przed sądem w Grodnie na zachodniej Białorusi rozpocznie się we wtorek (10.06) proces 83-letniej Weroniki Sebastianowicz. Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej przy Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanym przez miejscowe władze, będzie sądzona za zbiórkę świątecznych paczek dla AK-owców.

Weronika Sebastianowicza ma być sądzona za rzekomy przemyt przez granicę pomocy żywnościowej i upominków dla kombatantów Armii Krajowej i ich rodzin na Białorusi.

Grodzieński Urząd Celny na początku kwietnia zarekwirował z jej domu w Skidlu około 70 paczek. Zdaniem Urzędu, paczki te zostały nabyte w Polsce, a następnie drobnymi partiami przemycone na Białoruś.

Całą akcję miała koordynować 83-letnia prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK. Teraz grozi jej kara grzywny równowartości do 1400 złotych.

Portal internetowy Związku Polaków poinformował, że zaplanowana rozprawa sądowa budzi oburzenie nie tylko wśród Polaków na Białorusi. Pani Sebastianowicz otrzymuje listy poparcia i solidarności również z Polski.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę