Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Olsztyńska prokuratura zajmie się sprawą podlaskiego wicewojewody

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie trafi sprawa z zawiadomienia CBA, dotycząca oświadczeń majątkowych wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego - zdecydowała we wtorek (03.06) Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. Wcześniej z prowadzenia sprawy wyłączyła się bowiem Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, do której trafiło zawiadomienie Biura. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa podania nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych wicewojewody oraz podejrzenia składania nierzetelnych wniosków o uzyskanie kredytów i pożyczek bankowych. Jak informował w poniedziałek rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zawiadomienie przesłane prokuraturze było wynikiem analizy tych dokumentów przez CBA.

Składając wniosek o wyłączenie się, białostocka prokuratura okręgowa motywowała to tym, iż jej prokuratorzy w swojej pracy współpracują z administracją samorządową i rządową, w tym z urzędem wojewódzkim w Białymstoku. Chodziło o to, by nie można było im w tej sytuacji zarzucić braku bezstronności, gdyby mieli prowadzić sprawę dotyczącą wicewojewody.

Zastępca szefa Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Marian Jaroszewicz poinformował, że wniosek w tej sprawie wpłynął i we wtorek została podjęta decyzja o przekazaniu sprawy Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Teraz to szef tej prokuratury zdecyduje, czy będzie ona prowadzona w samej prokuraturze okręgowej czy którejś z podległych jej prokuratur rejonowych. "My ze szczebla prokuratury apelacyjnej zasugerowaliśmy, żeby to śledztwo zostało przeprowadzone na szczeblu prokuratury okręgowej" - dodał prokurator Jaroszewicz.

Wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski, który jest także prezesem PSL w regionie, w poniedziałek mówił, że nic nie wie o zawiadomieniu. Dodał, że nie może też tego skomentować, bo nie zna szczegółów. "Mam nadzieję, że jeśli CBA ma jakieś wątpliwości i zgłosiło sprawę do prokuratury, to prokuratura to wyjaśni" - powiedział.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę