Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podejrzenie trzeciego przypadku ASF

Podejrzenie trzeciego przypadku afrykańskiego pomoru świń na Podlasiu. Kilka martwych dzików znaleziono w granicznej rzece Świsłocz niedaleko miejscowości Krynki w powiecie sokólskim na Podlasiu - potwierdził wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku.

Mirosław Czech powiedział, że wstępne badania przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach potwierdziły, iż zwierzęta były zakażone wirusem ASF. Dodał, że próbki zostały teraz przekazane do unijnego laboratorium w Madrycie, które ma ostatecznie potwierdzić trzeci w Polsce przypadek afrykańskiego pomoru świń. Wyniki badań przeprowadzonych w Hiszpanii mają być znane w przyszłym tygodniu.

Padłe dziki znaleziono kilka kilometrów od miejsca, gdzie w lutym pojawił się pierwszy w Polsce padły dzik zarażony ASF.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę