Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Możliwe zwolnienia w Operze

Opera i Filharmonia Podlaska ma problemy finansowe. Dyrektor Roberto Skolmowski szuka oszczędności. Niewykluczone, że nie przedłuży umów pracownikom, którym wygasają one w końcu czerwca. Chodzi o ponad dwadzieścia osób z orkiestry, chóru, solistów i pracowników administracji. O brakach w kasie dyrektor Roberto Skolmowski mówił na zebraniu z załogą. Potwierdził to także muzykom departament kultury Urzędu Marszałkowskiego. Opera ma niespłacony debet w wysokości 3 milionów zł.

Związkowcy napisali list do marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego z prośbą o dokładne informacje o finansach Opery. Chcieliby uczestniczyć w rozmowach o programie naprawczym. Ich zdaniem zmniejszenie składu orkiestry i chóru może odbić się na poziomie artystycznym. Muzycy grają bowiem koncerty symfoniczne, opery i musicale.

Dyrektor Opery Roberto Skolmowski mówił, że nie chce na razie komentować sprawy. Podkreśla, że nic nie jest jeszcze przesądzone i będzie rozmawiał o dodatkowych pieniądzach z marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim.

Jego zdaniem problemy spowodowane są tym, że zbyt dużo pieniędzy pochłania utrzymanie gmachu opery. To 2 i pół miliona zł. rocznie. Budżet placówki wynosi około 20 milionów, plus przychód własny. W ubiegłym roku było to ponad 7 milionów.

Orkiestra Opery liczy 105 osób, chór 66. W tym roku przypada 60 lecie utworzenia orkiestry symfonicznej w Białymstoku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę