Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawa burmistrza Stawisk odroczona bezterminowo

Coraz mniejsze są szanse na zakończenie w terminie sprawy burmistrza Stawisk. Marek Waszkiewicz obwiniony jest o spowodowanie kolizji służbowym samochodem w lipcu 2012 roku. W piątek (16.05) sędzia Sądu Rejonowego w Kolnie bezterminowo odroczył sprawę na wniosek obrończyni burmistrza. Znalazła ona pomyłkę pisarską w jednym z postanowień sądu. W nagłówku jednego z dokumentów widniało imię i nazwisko sędziego odsuniętego od sprawy. Jak się okazało, wynikało to z tego, że piszący dokument korzystał z nieswojego komputera. Obrończyni wykorzystała ten fakt, zgłosiła formalny wniosek i zapowiedziała zgłoszenie zażalenia. Sędzia od razu skorygował pomyłkę, ale sprawą musi się zająć teraz Sąd Okręgowy w Łomży.

Wcześniej sąd zdążył przesłuchać świadka - właściciela stacji paliw. Zmienił od swoje wcześniejsze zeznania, bo - jak stwierdził - miał wyrzuty sumienia. Świadek przyznał, że chwilę przed kolizją widział burmistrza wsiadającego za kierownicę służbowej skody. Przyznał też, że czuł od niego alkohol i sam skasował zapisy z monitoringu. Jak tłumaczył, wcześniej zeznawał inaczej na prośbę burmistrza. Według obrony świadek zmienił zdanie ze względu na konflikt z Markiem Waszkiewiczem.

Kolejny termin rozprawy będzie znany po rozpatrzeniu zażalenia przez Sąd Okręgowy.

Wyznaczony jest też już termin rozprawy w sprawie kolejnej kolizji, którą burmistrz miał spowodować w styczniu 2014 roku, jadąc służbową skodą pod wpływem alkoholu. Ma się ona odbyć 16 czerwca.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę