Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szczuczyn Odszkodowania dla rolników za utratę unijnych dopłat?

Kilkunastu rolników z gminy Szczuczyn będzie domagało się odszkodowania od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mówią, firma, która budowała obwodnicę miasta składowała na ich gruntach piach wywożony z budowy. Robiła to bez ich zgody i wiedzy. Firma miała też obiecać, że przywróci działki do pierwotnego stanu, ale nie wywiązała się z obietnicy. Przez to część rolników straciła dopłaty unijne.

Pomoc prawną i organizacyjną zaoferował rolnikom Urząd Miasta w Szczuczynie. Jak mówi sekretarz Jadwiga Budzińska urzędnicy już w czasie budowy informowali o nieprawidłowościach i inwestora i wykonawcę, ale nie przyniosło to efektów.

Firma FCC, która budowała obwodnicę Szczuczyna opuściła plac budowy i zrezygnowała z realizacji inwestycji. A to do niej należało dbanie o stan placu budowy i o to gdzie będą składowane materiały i odpady - powiedział nam rzecznik podlaskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Nie udało nam się poznać stanowiska FCC. Według jednego z pracowników będzie to możliwe dopiero w przyszłym tygodniu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę