środa, 18 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Handlowcy narzekają na nową halę

Nowa hala targowa przy dworcu PKS w Łomży nie spełnia oczekiwań większości handlowców. Przedsiębiorcy, którzy już odebrali klucze do swoich boksów, uważają, że obiekt nie jest dostosowany do ich potrzeb. Narzekają na konstrukcję ścian, które według nich są zbyt cienkie, by zamontować na nich jakiekolwiek konstrukcje. Poza tym, zgodnie z regulaminem obiektu, nie można tego robić. Handlowcy narzekają też na to, że dostosowanie pomieszczeń będzie bardzo kosztowne, a - jak mówią - boksy miały być gotowe. Twierdzą, że bardziej nadają się na działalność usługową, a nie handlową.

Według informacji przekazanej przez biuro prasowe Urzędu Miasta w Łomży, handlowcy wiedzieli, że będą musieli dostosować pomieszczenia do swoich potrzeb. Urzędnicy przypominają, że ściany stalowe mają tylko rozdzielić boksy, a do ekspozycji kupcy powinni stosować regały albo konstrukcje wolnostojące.

Pierwotnie hala przy targowisku miejskim koło dworca PKS miała być gotowa do końca października 2013 r. Ale główny wykonawca dwukrotnie prosił o wydłużenie tego terminu.

Na czas budowy kupcy zostali przeniesieni na tymczasowe targowisko. Będzie ono funkcjonowało do końca miesiąca, a oficjalne otwarcie nowej hali targowej zaplanowane jest na 28 kwietnia.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0