Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Browarną od poniedziałku już nie wjedziesz

Główne zdjęcie
Rozpoczęte prace przy ul. Browarnej

W poniedziałek, 7 kwietnia w godzinach przedpołudnowych rozpocznie się przebudowa ulicy Browarnej w Łomży. - W związku z prowadzonymi pracami na odcinku od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Sosnową i Podleśną wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy do ul. Wojska Polskiego. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Sosnową i Podleśną do skrzyżowania z ul. Modrzewiową będzie odbywał się wahadłowo, przy połówkowym zamknięciu jezdni – podał Łukasz Czech z ratusza.

Remont i budowę ulicy Browarnej, która ma sięgać aż do ul. Nowogrodzkiej prowadzić będzie łomżyńska firma BIK-PROJEKT. Wartość kontraktu, który obejmuje także budowę nowego mostu na Łomżyczce, opiewa na niespełna 9,4 mln zł. 
- Wykonawca zapewnia, że wszelkie utrudnienia związane z dojazdem do posesji mieszkańców, będzie się starał minimalizować – przekazuje Łukasz Czech z ratusza informując o ograniczeniach w ruchu jakie już od poniedziałku dotkną mieszkańców osiedla Maria.
Prace mają rozpocząć się właśnie od remontu istniejącego fragmentu Browarnej od strony Wojska Polskiego. To nią dziś odbywa się większość ruchu generowanego przez mieszkańców osiedla. Teraz główny ciężar ma wziąć na siebie ulica Włókiennicza. Od poniedziałku nie będzie możliwości wjazdu w Browarną z Wojska Polskiego, ale póki co drogowcy mają pozostawić możliwość wyjazdu z tej ulicy w Wojska Polskiego. Od skrzyżowania Browanej z ul. Sosnową i Podleśną do skrzyżowania z ul. Modrzewiową ruch ma odbywać się wahadłowo, przy połówkowym zamknięciu jezdni. 
- Dojazd do ul. Browarnej został zapewniony poprzez ul. Włókienniczą, na której ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, co umożliwi również przejazd nią od remontowanej drogi – podaje Czech zapewniając, że na czas przebudowy skrzyżowania ul. Browarnej z ulicami Sosnową i Podleśną wykonane zostaną tymczasowe drogi dojazdowe. - Całkowite zamknięcie ulicy Browarnej może zostać wprowadzone tymczasowo podczas prowadzenia prac bitumicznych. 

Dzień później, we wtorek 8 kwietnia, rozpocznie się budowa nowego odcinka ul. Browarnej w kierunku ul. Nowogrodzkiej. 
- W związku z tym dojazd do ul. Kalinowej będzie możliwy tylko ulicą Piaski – podaje Łukasz Czech.
Zgodnie z umową zakończenie realizacji robót planowane jest w kwietniu 2015 roku, ale Robert Skarżyński, prezes firmy Bik-Projekt zapewniał, że ulicę i most będą starali się wybudować jeszcze w tym roku, pozostawiając sobie na przyszłoroczną wiosnę jedynie zagospodarowanie zieleni.

Tymczasem od środy 9 kwietnia, w związku z remontem ulicy drogowcy mają zamknąć dla ruchu oba końce  Przykoszarowej. (zobacz: Drogowcy zamkną Przykoszarową)

 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę