Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 554

Drogowcy zamkną Przykoszarową

W przyszłym tygodniu z ruchu zostaną wyłączone oba końce ulicy Przykoszarowej. W najbliższą środę (9 kwietnia) mają rozpocząć się prace związane z przebudową ulicy, które niestety nie ujdą płazem kierowcom. Całkowicie dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ul. Przykoszarowej o długości około 120 metrów, od Alei Legionów do ul. Handlowej, oraz pięć razy dłuższy fragment od skrzyżowania z ul. Niemcewicza do ul. Zawadzkiej. Zamknięcie tego drugiego fragmentu Przykoszarowej przysporzy problemów zwłaszcza mieszkańcom Zawad Przedmieścia, którzy dojeżdżają „do miasta” ul. Wiosenną. W dalszym ciągu ma być to możliwe, ale będzie trudniej. Być może jeszcze w przyszłym tygodniu drogowcy pojawią się także na ulicy Browarnej, co komunikacyjnych utrudnień przyczyni mieszkańcom osiedla Maria.

Remont ulicy Przykoszarowej ma kosztować nieco ponad 4,6 miliona złotych. Cała ulica ma niespełna 1,3 km długości, a dzięki remontowi, który ma zacząć się w przyszłym tygodniu zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale także mocniejszą podbudowę drogi. Przy okazji wykonane zostaną również m.in. dwie zatoki autobusowe, parkingi i zatoki postojowe, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Wszystko ma sprawić, że dziś w wielu miejscach dziurawa, popękana i pofałdowana ulica zmieni się diametralnie. Zgodnie z podpisaną w ubiegłym tygodniu w ratuszu umową pomiędzy prezydentem, a łomżyńską firmą Makbud, będącą oddziałem Unibep Bielsk Podlaski. wszystkie te prace mają zostać wykonane do połowy października tego roku.
- Bardzo zależało nam, aby wszyscy nasi podwykonawcy pochodzili z Łomży i to się udało – mówił Sławomir Moczydłowski z Makbudu, po podpisaniu umowy na remont ulicy Przykoszarowej. 
On też zapewniał, że będą się starać, aby wynikłe utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Z zatwierdzonej już przez ratusz organizacji ruchu na czas remontu Przykoszarowej wynika, że mimo to mieszkańcy Łomży prace drogowe odczują we własnym samochodzie. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza, już w przyszłym tygodniu, w związku z prowadzonymi pracami, całkowicie dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ul. Przykoszarowej od Alei Legionów do ul. Handlowej (120 m) oraz od ul. Niemcewicza do ul. Zawadzkiej (650 m). Dojazd do ul. Przykoszarowej od Al. Legionów zostanie zapewniony ulicą Handlową, natomiast dojazd od ul. Zawadzkiej do ul. Wiosennej zostanie poprowadzony drogą tymczasową, na której będzie odbywał się ruch wahadłowy. Z ul. Wiosennej będzie możliwość skrętu tylko w prawo w kierunku ul. Zawadzkiej. Na czas prowadzenia prac zamknięte zostaną wjazdy w ulicę Przykoszarową z ul. Kołłątaja oraz zlikwidowane zostaną parkingi i przystanki autobusowe w pobliżu parafii pw. Bożego Ciała. 
Pozostała część ulicy Przykoszarowej będzie wykonywana w późniejszym terminie, po zakończeniu prac na wyżej wymienionych odcinkach. Wtedy też przewiduje się całkowite zamknięcie jezdni na odcinku od ul. Śniadeckiego do ul. Niemcewicza, natomiast na odcinku od ul. Handlowej do ul. Śniadeckiego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. 

Browarną też zamkną
Niebawem, prawdopodobnie jeszcze w przyszłym tygodniu – mogą ruszyć także prace na ulicy Browarnej. Przetarg na jej wykonanie wygrała firma Bik-Projekt z Łomży. Za niespełna 9,4 mln zł ma ona przebudować istniejący odcinek ulicy od Wojska Polskiego oraz zbudować jej przedłużenie do ulicy Nowogrodzkiej, wraz z budową nowego mostu na Łomżyczce. 
Prace mają rozpocząć się od remontu istniejącego fragmentu Browarnej od strony Wojska Polskiego. To właśnie nią odbywa się większość ruchu generowanego przez mieszkańców Osiedla Maria. Teraz główny ciężar ma wziąć na siebie ulica Włókiennicza. Zgodnie z umową prace na Browarnej mają być zakończone wiosną 2015 roku, ale Robert Skarżyński, prezes firmy Bik-Projekt podkreśla, że ulicę i most będą starali się wybudować jeszcze w tym roku, pozostawiając sobie na przyszłoroczną wiosnę jedynie zagospodarowanie zieleni.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę