Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

360 tys. zł oszczędności po kontrolach ZUS-u

ZUS kontroluje osoby na zwolnieniach lekarskich i dzięki temu oszczędza setki tysięcy złotych. Tylko w 2013 roku podlaski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sprawdził ponad 12 tysięcy zwolnień lekarskich i orzeczeń o czasowej niezdolności do pracy.

W co 15. przypadku skrócono zwolnienie, co wiązało się ze zmniejszeniem zasiłku chorobowego. W ten sposób w 2013 roku podlaski ZUS oszczędził prawie 360 tys. zł - informuje naczelnik wydziału Organizacji i Analiz podlaskiego ZUS Zbigniew Bogucki.

Urzędnicy przypominają też, że kontroli może spodziewać się każda osoba na zwolnieniu lekarskim. Sprawdzane jest między innymi to, czy nie jest ono za długie oraz to, czy chory w tym czasie nie pracuje zarobkowo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę