Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szkoły podstawowe do kontroli

Wszystkie szkoły podstawowe w kraju, również w Podlaskiem, będą skontrolowane. Wiążę się to z tym, że od września obowiązkowo naukę rozpoczynają 6-latki urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. "Sprawdzimy, czy szkoły są przygotowane na przyjęcie większej niż dotychczas liczby dzieci" - mówi podlaski kurator oświaty Jerzy Kiszkiel.

Dyrektorzy i przedstawiciele rad rodziców już teraz wypełniają ankiety i odpowiadają m.in. na pytania: w jakim stopniu szkoła ma przygotowane sale i pomoce do nauczania, do zabawy i wypoczynku 6-latków w klasie pierwszej, w jakim stopniu przygotowani są nauczyciele.

Informacje zawarte w tych ankietach weryfikować będą wizytatorzy. Mają odwiedzić szkoły do końca kwietnia. Jak mówi podlaski kurator oświaty, z już nadesłanych ankiet wynika, że w województwie podlaskim nie jest źle.

Z szacunków urzędników wynika, że np. w Białymstoku w klasach pierwszych od września 2014 roku rozpocznie naukę o 1400 uczniów więcej niż we wrześniu 2013 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę