Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Terenowe spotkania PO ws. pieniędzy z UE

Podlaskie 2020 - taką nazwę nosi cykl kilkunastu spotkań powiatowych, organizowanych przez regionalną Platformę Obywatelską. W ten sposób chce ona poznać opinie mieszkańców i różnych środowisk, by jak najlepiej wykorzystywać fundusze unijne w nowej perspektywie budżetowej.

Jak poinformował we wtorek (25.02) na konferencji prasowej przewodniczący PO w Podlaskiem Robert Tyszkiewicz, pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek w Augustowie. Cała akcja ma potrwać do wakacji.

Mają brać w nich udział samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, środowisko akademickie oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy. "Byśmy w takich lokalnych spotkaniach mieli szansę wypracować pewne pomysły, projekty tego co najważniejsze dla tych społeczności, jeśli chodzi o ich szanse rozwojowe" - mówił Tyszkiewicz.

W ramach akcji w internecie będą dostępne kwestionariusze do zgłaszania pomysłów wykorzystania pieniędzy unijnych do 2020 roku. PO wraz z PSL współrządzi samorządem wojewódzkim, który ma wpływ na podział pieniędzy unijnych m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

Marszałek województwa Jarosław Dworzański, koordynator forum samorządowego PO oraz cyklu spotkań, przypomniał, że znowelizowana została strategia rozwoju regionu, zaawansowane są prace nad nowym RPO, trwają też konsultacje w sprawie innych programów, w ramach których do regionu trafią unijne pieniądze. "Cała akcja ma skutkować tym, abyśmy wykorzystując doświadczenia, które mieliśmy w obecnej perspektywie finansowej (...), mogli przygotować się lepiej do wydatkowania środków w następnej perspektywie finansowej" - dodał Dworzański.

Mówił, że realnie można na te pieniądze liczyć w połowie 2015 roku. Poinformował, że 5 marca w Brukseli ma odbyć się pierwsze spotkanie marszałków województw, na którym zostaną rozpoczęte konsultacje programów regionalnych. (PAP, oprac. zmj)

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę