Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

Spotkanie „Salonu pod Gontem” pt. „Bali – raj mórz południowych”

Dnia 14 stycznia br. w Nowogrodzkim Skansenie miało miejsce jubileuszowe, dziesiąte, spotkanie „Salonu pod Gontem” inicjatywy społecznej działającej pod patronatem Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Tym razem było ono poświęcone Indonezji, a zwłaszcza urokliwej wyspie Bali, nazywanej częstokroć rajem mórz południowym. Głównym gościem był Jacek Hryniewicz, przedsiębiorca i podróżnik z Łomży. Na przełomie listopada i grudnia, jeszcze przed wystąpieniem niszczycielskich fal tsunami, które pochłonęły przeszło 200 tys. osób, przebywał w Indonezji i Chinach - w ramach interdyscyplinarnej wyprawy naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Przywiózł stamtąd bogatą dokumentację fotograficzną (przeszło 15.000 zdjęć!) i wspaniałe wspomnienia, którymi podzielił się z uczestnikami spotkania. Bajeczne fotografie Bali, na których niezwykła, wręcz rajska, roślinność, monumentalne świątynie i intrygująca obrzędowość wprawiły wszystkich w zachwyt, a gościa honorowego spotkania panią Zeldę Wulan Kartika, sekretarza kultury w ambasadzie Republiki Indonezji, w nostalgię, gdyż – jak sama przyznała – od pięciu miesięcy przebywa w Polsce i bardzo tęskni za swoją ojczyzną. Spotkanie zakończyło się degustacją potraw kuchni indonezyjskiej i polskiej, jak też wspólnym dzieleniem jubileuszowego tortu.

Reporter

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę