Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

DZIEWCZĘCY ZESPÓŁ ŚPIEWACZY

 Działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury powstał w listopadzie 2007 roku. W 2008r. zajął I miejsce podczas Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej, II miejsce na Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie oraz III miejsce w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych., wystąpił na „Urodzinach Województwa Podlaskiego” w Nowogrodzie. Otrzymał  nagrodę w dorocznym podsumowaniu dorobku artystycznego Zespołów Śpiewaczych. W 2009 r. zdobył I miejsce w RPK,ŚiGL w Zbójnej i na Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Na repertuar oprócz pieśni ludowych składają się również kolędy i pastorałki, oraz muzyka współczesna. Dziewczęta chętnie występują w przedstawieniach szkolnych, i imprezach okolicznościowych. 13 sierpnia 2009r. Zespół zajął II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Bukowinie Tatrzańskiej „Sabałowe Bajania”. KORNELIA  GROMELSKA lat 16, uczennica I kl. Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących o profilu architektura krajobrazu. Interesuje się śpiewem i rysunkiem. KINGA ESTKOWSKA lat 14. uczennica Gimnazjum w Nowogrodzie. Muzyką interesuje się od najmłodszych lat. Uczy się gry na gitarze. Uwielbia jazdę na rolkach. PAULINA CZYŻ lat 16,  uczennica I kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Interesuje się filmem, książką oraz tańcem. ANETA LESZCZYŃSKA lat  16, uczennica I kl II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Chętnie  śpiewa również w szkole i kościele, lubi malować i czytać  książki. MONIKA LESZCZYŃSKA lat  15, uczennica III kl. Gimnazjum w Nowogrodzie. Kontakt z muzyką ma od dawna. Już w  przedszkolu lubiła śpiewaći występować dla publiczności. PAULINA BRZOSTEKlat 16, uczennicaIII kl. Gimnazjum w Nowogrodzie.Śpiewa w Zespole Kurpiowskim, chórze szkolnymi  SCHOLI. Lubi grać w koszykówkę. JUSTYNAZERA lat  15 uczennica III kl. Gimnazjum w Nowogrodzie Lubi śpiewać i jeździć na motorze.

 

Głos Nowogrodzki
wt, 20 października 2009 10:11
Data ostatniej edycji: pt, 23 października 2009 13:59:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę