Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

„KISZENIE KAPUSTY”

 

W sobotę 21 listopada 2009 roku w Klubo-Kawiarni w Mątwicy, za sprawą tutejszego Koła Gospodyń, przedstawiona została inscenizacja widowiska obrzędowego „Kiszenie kapusty” . Widowisko zostało przygotowane zgodnie ze starą kurpiowską tradycją na podstawie scenariusza opracowanego przez Panią Teresę Pardo.

Wykonawcy: gospodyni – Wasik Krystyna, mężczyzna – Bogdan Nasiadko, babka- Zaczek Zofia, córki – Kisiel Bogusia, Krajewska Anna, chłopcy – Nasiadko Hubert, Koc Rafał, sąsiadki – Sznurowska Helena, Gątarska Barbara,

Wydarzenie to ściągnęło do Klubo-Kawiarni wielu mieszkańców Mątwicy. Zabrakło wręcz miejsc siedzących. Miło było popatrzeć, jak na widowni   znaleźli się przedstawiciele wszystkich pokoleń mieszkańców, także dzieci. Zaangażowanie tych ostatnich na scenie jak i obecność na widowni dobrze prognozuje na przyszłość. Można mieć nadzieję, że będą kontynuować tradycję w swoim dorosłym życiu. Mątwica dała przykład, jak niewiele potrzeba zaangażowania, aby w przyjemny i pożyteczny sposób jednoczyć społeczność. Występ uczestników przed sąsiadami na pewno będzie mobilizował mieszkańców do innych, ciekawych przedsięwzięć. Tym bardziej, że przedstawienie wszystkim bardzo się  spodobało i widać było, że wykonawcy są dumni ze swej ciężkiej pracy. Trzeba przyznać, że atmosfera na scenie była spontaniczna i oddawała wiernie życie rodzinne i międzysąsiedzkie. Gratulacje!

 

 

Głos Nowogrodzki
wt, 26 stycznia 2010 17:20
Data ostatniej edycji: śr, 27 stycznia 2010 16:29:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę