Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Siarczysty mróz

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami jakie nadciągają nad region. Magdalena Pękala dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydała nawet specjalne ostrzeżenie nadając siarczystym mrozom – z temperaturę poniżej -15st. Celsjusza - pierwszy stopień zagrożenia. Bardzo zimo ma być już tej nocy, ale największe spadki temperatury mają być w nocy z środy na czwartek.

Jak prognozuje dyżurny synoptyk Magdalena Pękala w nocy wtorku na środę (21/22.01) temperatura minimalna na Suwalszczyźnie obniży się do -17st.C, w subregionie centralnym, obejmującym także Łomżę i ościenne powiaty do -15st.C. Kolejnej nocy (z 22 na 23.01) temperatura minimalna od -20st.C na Suwalszczyźnie, -18st.C w subregionie centralnym do -15st C
w subregionie południowym. 
Nocą z czwartku na piątek (23/24.01) temperatury mogą spaść od -18 st.C na Suwalszczyźnie, -16 st. C w subregionie centralnym do -15st. C w subregionie południowym. 

Zimo będzie także za dnia. W środę temperatura maksymalna w dzień od -12st. C do -9st.C, w czwartek (23.01) od -14st.C do -11st. C. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptyk określiła na 90%, przy czym podaje, że ostrzeżenie może być kontynuowane w kolejnych dniach.

Nadanie zjawisku pierwszego stopnia zagrożenia oznacza, że może ono powodować szkody materialne, a nawet możliwe jest zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę