czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Siarczysty mróz

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami jakie nadciągają nad region. Magdalena Pękala dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydała nawet specjalne ostrzeżenie nadając siarczystym mrozom – z temperaturę poniżej -15st. Celsjusza - pierwszy stopień zagrożenia. Bardzo zimo ma być już tej nocy, ale największe spadki temperatury mają być w nocy z środy na czwartek.

Jak prognozuje dyżurny synoptyk Magdalena Pękala w nocy wtorku na środę (21/22.01) temperatura minimalna na Suwalszczyźnie obniży się do -17st.C, w subregionie centralnym, obejmującym także Łomżę i ościenne powiaty do -15st.C. Kolejnej nocy (z 22 na 23.01) temperatura minimalna od -20st.C na Suwalszczyźnie, -18st.C w subregionie centralnym do -15st C
w subregionie południowym. 
Nocą z czwartku na piątek (23/24.01) temperatury mogą spaść od -18 st.C na Suwalszczyźnie, -16 st. C w subregionie centralnym do -15st. C w subregionie południowym. 

Zimo będzie także za dnia. W środę temperatura maksymalna w dzień od -12st. C do -9st.C, w czwartek (23.01) od -14st.C do -11st. C. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptyk określiła na 90%, przy czym podaje, że ostrzeżenie może być kontynuowane w kolejnych dniach.

Nadanie zjawisku pierwszego stopnia zagrożenia oznacza, że może ono powodować szkody materialne, a nawet możliwe jest zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0