Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Radni z przywilejów nie rezygnują

Bycie radnym Łomży to nie tylko prestiż i możliwość bezpośredniego wpływu na to co dzieje się w mieście. To także dieta od blisko 900 zł w przypadku szeregowego radnego po niemal 2 tys zł w przypadku przewodniczącego Rady miesięcznie. Do tego dochodzą przywileje takie jak bezpłatne parkowanie w strefie ograniczonego postoju, czy możliwość bezpłatnego podróżowania po mieście autobusami komunikacji miejskiej. I jak się okazuje z tych przywilejów radni rezygnować nie chcą.

Wniosek o likwidację przywileju radnych do korzystania z bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych miasta Łomży podał podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji finansów i skarbu miasta. Złożył go radny Zbigniew Prosiński (PO) przy okazji wniosku prezydenta o przyjęcie nowej uchwały w sprawie uprawnienia określonych grup osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami mają być zlikwidowane darmowe przejazdy przysługujące najbliższym członkom rodzin pracowników MPK (małżonkowie oraz dzieci).
- Skoro pracownicy MPK te ulgi dla swoich najbliższych oddają, to wydawało mi się, że i radni mogli ze swoich zrezygnować – mówi radny Prosiński. 
Okazało się, że wśród kilkunastu członków komisji za wnioskiem o odebranie przywileju radnym bezpłatnej jazdy autobusami po mieście zagłosował tylko on sam. Jeden radny wstrzymał się od głosu, a cała reszta była przeciwko.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę