poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Koniec marzeń o regionalnym lotnisku

To już pewne - w Podlaskiem nie będzie regionalnego lotniska. Zarząd województwa podjął jednomyślnie decyzję o rezygnacji z jego budowy. Ogłosił to na specjalnej konferencji prasowej marszałek - Jarosław Dworzański. Jest zbyt dużo problemów z utrzymaniem lotnisk w wielu regionach Europy i a ponadto Komisja Europejska wycofała się ze współfinansowania ich budowy - mówił marszałek.

Jarosław Dworzański powiedział również, że prowadzone ostatnio konsultacje społeczne wskazywały na spadek poparcia dla tej inwestycji zarówno mieszkańców jak i przedsiębiorców.

Lotnisko na Podlasiu wraz z drogami i całą infrastrukturą miało kosztować około 150-ciu milionów euro. Teraz te pieniądze będą przeznaczone na budowę i modernizację dróg w regionie. Do tej pory na niezbędną dokumentację przygotowująca do budowy wydano prawie 4 miliony złotych.

Decyzja o rezygnacji z budowy lotniska w Topolanach nie oznacza końca marzeń o lataniu na Podlasiu. Marszałek dodał, że jest szansa na modernizację lotniska na Krywlanach, by stworzyć tam miejsca do startów i lądowania samolotów dyspozycyjnych i biznesowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0