Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Koniec marzeń o regionalnym lotnisku

To już pewne - w Podlaskiem nie będzie regionalnego lotniska. Zarząd województwa podjął jednomyślnie decyzję o rezygnacji z jego budowy. Ogłosił to na specjalnej konferencji prasowej marszałek - Jarosław Dworzański. Jest zbyt dużo problemów z utrzymaniem lotnisk w wielu regionach Europy i a ponadto Komisja Europejska wycofała się ze współfinansowania ich budowy - mówił marszałek.

Jarosław Dworzański powiedział również, że prowadzone ostatnio konsultacje społeczne wskazywały na spadek poparcia dla tej inwestycji zarówno mieszkańców jak i przedsiębiorców.

Lotnisko na Podlasiu wraz z drogami i całą infrastrukturą miało kosztować około 150-ciu milionów euro. Teraz te pieniądze będą przeznaczone na budowę i modernizację dróg w regionie. Do tej pory na niezbędną dokumentację przygotowująca do budowy wydano prawie 4 miliony złotych.

Decyzja o rezygnacji z budowy lotniska w Topolanach nie oznacza końca marzeń o lataniu na Podlasiu. Marszałek dodał, że jest szansa na modernizację lotniska na Krywlanach, by stworzyć tam miejsca do startów i lądowania samolotów dyspozycyjnych i biznesowych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę