Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stanisław Trzeszczkowski malarstwo na jedwabiu

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza od 11 marca do 10 kwietnia 2005 roku do obejrzenia wystawy malarstwa na jedwabiu autorstwa Stanisława Trzeszczkowskiego z Warszawy.

Stanisław Trzeszczkowski urodził się na Podlasiu. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Supraślu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydziału Grafiki, na którym w 1972 roku uzyskał dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem. Przez 25 lat pracował w instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, od 1997 roku zajmuje się pracą pedagogiczną. Opublikował wiele prac na temat wzornictwa i zagadnień kultury. Jego działalność a w dziedzinie plastyki obejmuje tkaninę artystyczną, malarstwo, grafikę i rysunek. Swoje prace eksponował na ponad 60 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych w kraju i za granicą. W Łomży artysta prezentuje tkaniny i obrazy z lat 1989 - 2004 , malowane na jedwabiu. Inspiracji dla malarskich wizji poszukuje w pejzażu, zjawiskach przyrody, architekturze, religii oraz własnej wyobraźni. Tworzy kompozycje o metaforycznym charakterze, pełne ekspresyjnych barw i dynamicznych kształtów, które w syntetyczny sposób oddają świat jego doznań i emocji.


Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę