Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rozrzutność w oddziale GDDKiA

Główne zdjęcie
Flaga GDDKiA (fot . archiwum)

Drogie biurka dla pracowników i dyrektorów, ekskluzywne ekspresy do kawy - takie wyposażenie do nowej części budynku kupił białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wewnętrzna kontrola wykazała, że przy tych zakupach były nieprawidłowości, bo budynek można było wyposażyć taniej i centrala nakazała ukarać dyscyplinarnie osoby odpowiedzialne.

Kontrola prowadzona była w 2012 roku w związku z rozbudową biurowca. Jego oddanie do użytku uniemożliwiała przez pół roku straż pożarna, bo niespełnione były wymogi przeciwpożarowe. Budynek jest od dłuższego czasu w użytkowaniu, co oznacza, że problemy ze strażą zostały pomyślnie rozwiązane.

Kontrola wykazała, że oddział kupił m.in. za drogie biurka. Te dla pracowników kosztowały ponad 4,5 tysiąca za jedno, a dla dyrektorów - ponad 9 tysięcy. Rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski tłumaczy, że meble były kupione w drodze przetargu i została wybrana najtańsza oferta. Nie chodzi tylko o to, by oferta była najtańsza, ale też o to, by publiczne pieniądze wydawać oszczędnie - podkreśla Krzysztof Nalewajko z biura prasowego GDDKiA w Warszawie.

Centrala nakazała ukarać dyscyplinarnie osoby odpowiedzialne - dyrektor oddziału upomniał zastępcę dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych oraz naczelnika jednego z wydziałów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę