Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tylenda i Oliferuk uniewinnieni

Były członek zarządu województwa podlaskiego Karol Tylenda i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Mirosław Oliferuk zostali uniewinnieni od zarzutu przekroczenia uprawnień. Zdaniem prokuratury Tylenda miał nakłaniać dyrektora WORD-u, by wbrew zasadom przyznał większą pensję zatrudnionemu protegowanemu. "Sprawa miała charakter polityczny, a chodziło o to, bym nie mógł wystartować wyborach samorządowych" - komentuje wyrok Karol Tylenda. Zapowiada też, że teraz zamierza czynnie wrócić do lokalnej polityki.

Uzasadnienie wyroku było tajne, bo chodziło o operacyjne materiały Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na ławie oskarżonych zasiadały w sumie cztery osoby. Poza Karolem Tylendą i Mirosławem Oliferukiem, którzy mieli wykorzystywać swoje stanowiska do pomagania znajomym, prokuratura oskarżyła też dwóch pracowników urzędu marszałkowskiego.

Sąd skazał ich na więzienie w zawieszeniu za niezgodne z prawem dorabianie przy rozdzielaniu unijnych pieniędzy. Urzędnicy, którzy zajmowali się między innymi oceną wniosków o dofinansowanie, po godzinach pisali tez odpowiednie wnioski na zlecenie firm, które się o nie ubiegały.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę