Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Znęcali się” tylko nad bliźniakami

Rodzice 5-letnich bliźniaków, które były „ukrywane” za szafą w jednym z łomżyńskich mieszkań mają usłyszeć zarzuty znęcania się nad dziećmi. Zajmująca się od kilku miesięcy sprawą Prokuratura Rejonowa w Łomy wydała postanowienie o przedstawieniu im zarzutów. Formalnie rodzice bliźniaków, i piątki innych dzieci, mają je usłyszeć jutro. Jeszcze w czerwcu, w kilka tygodni od ujawnienia sytuacji w tej rodzinie, rodzice zrzekli się całkowicie władzy rodzicielskiej wobec bliźniaków. Obecnie dzieci są w zastępczej rodzinie zawodowej.

W ocenie prokuratury rodzice bliźniaków wspólnie i w porozumieniu znęcali się fizycznie i psychicznie nad bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie.
Zdaniem śledczych było to przyczyną znacznego opóźnienia rozwoju fizycznego, niedożywienia, niedoboru wzrostu i zaników mięśniowych, a także znacznego opóźnienia rozwoju psychoruchowego i emocjonalnego. 
Oceniając, iż doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego wobec bliźniaków, prokuratorzy podkreślają, iż wobec pozostałej piątki swoich dzieci rodzice nie postępowali w ten sposób. Prowadzone w tym zakresie postępowanie zakończyło się ustanowieniem kuratora.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę