Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Aby było bezpieczniej

Główne zdjęcie
Bp Tadeusz Bronakowski

Quad Kymco 4x4 dla szkół katolickich, sprzęt do rehabilitacji dla szpitala w Łomży i 40 tysięcy złotych w gotówce, które już trafiły na konta trzech łomżyńskich szkół, przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Wszystko zostało sfinansowane ze środków własnych WORD w ramach prowadzenia działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. - BRD to jest nasz nadrzędny cel – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor łomżyńskiego WORD podczas uroczystości przekazania prezentów połączonej z wręczeniem nagród laureatom zorganizowanego po raz drugi konkursu „Bezpieczna rodzina w bezpiecznym aucie”. Nagrody otrzymują w nim szkoły które w największym stopniu zmotywują rodziców dzieci do wykonywania obowiązkowych przeglądów technicznych samochodów w stacji kontroli pojazdów WORD-u.

Konkurs „Bezpieczna rodzina w bezpiecznym aucie” wygrała w tym roku, podobnie jak przed rokiem, Szkoła Podstawowa nr 5. Za zwycięstwo otrzymała 20 tysięcy złotych w gotówce. Drugie miejsce zajęła „siódemka” zdobywając 10 tys. zł, przy czym dodatkowo klasa z tej szkoły wygrała 5 tys. zł „dla najaktywniejszej” klasy. Za trzecie miejsce w konkursie 5 tys. zł przypadło dla „dwójki”. Dyrektorki wszystkich szkół deklarując udział w kolejnej edycji konkursu podkreślały, że to znaczące pieniądze w ich budżetach.
- Z ubiegłorocznej wygranej kupiliśmy zestaw interaktywny do klas 1-3 – mówiła Małgorzata Pietrusewicz, dyrektor „piątki”.
- Pieniądze z tej wygranej przeznaczymy na cel związany z poprawą bezpieczeństwa naszych uczniów – deklarowała dyrektor „siódemki” Halina Szeligowska.

Nie musiał tego kupować
Za otrzymane prezenty od WORD-u dziękowali także dyrektor szpitala Krzysztof Bałata i biskup Tadeusz Bronakowski, w imieniu prowadzonych przez diecezję szkół katolickich. Szpital otrzymał warte ponad 23 tys. zł urządzenie o nazwie THERA VITAL TETRA – rotor kończyn górnych i dolnych z biofeedbackiem służącym do rehabilitacji ofiar wypadków drogowych.
- Dyrektor WORD-u nie musiał tego sprzętu kupować. Nie miał takiego zobowiązania prawnego – podkreślał dyrektor Krzysztof Bałata. - Dlatego bardzo dziękujemy za to, że go kupił.
Ordynator oddziału rehabilitacyjnego podkreślał, że otrzymany sprzęt jest wysokiej klasy i bardzo potrzebny szpitalowi. 
- Można na nowo nauczyć człowieka posługiwania się kończynami i widzi on postępy swojej pracy, co ma ogromne znaczenie psychologiczne – mówił ordynator Stefan Iwanowski.
Około 16 tys. zł wart jest quad Kymco 4x4 przekazany Zespołowi Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w ramach doposażenia pracowni BRD. WORD ufundował go „aby młodzież szkolna mogła zdobywać uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów”. 
Na uroczystości obecni byli także wicemarszałek Walenty Korycki i członek zarządu województwa Jacek Piorunek. Obaj wyrażali zadowolenie, że łomżyński WORD prowadzi tak różnorodne działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
- Cieszę się, że WORD przeznacza pieniądze na tego typu inicjatywy – mówi Jacek Piorunek. - Trochę nas irytuje, że my jako władze województwa nie możemy tych pieniędzy zabrać, bo takie jest prawo, ale  osobiście cieszę się, że wypracowane w Łomży zyski zostają w mieście.

Foto: Bp Tadeusz Bronakowski
Foto: Zasłuchani uczniowie SP7
Foto: Bp Tadeusz Bronakowski
Foto: Walenty Korycki,  Jacek Piorunek i  Grażyna Ważna-Zwierzyńska
Foto: Halina Szeligowska
Foto: Walenty Korycki,  Jacek Piorunek, Małgorzata Pietrusewicz i Mirosław Oliferuk
Foto: Zadowolone dzieci wychowawczyni Katarzyny Bartoszewicz z SP 7
Foto: Krzysztof Bałata, Walenty Korycki, Jacek Piorunek, Mirosław Oliferuk i Stefan Iwanowski
Foto: Jacek Piorunek na kładzie
Foto: Przekazanie kłada szkołom katolickim
Foto: Młodzież wreszcie może sprawdzić urzadzenie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę