Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Żelechy to najpiękniejsza wieś w województwie – i to nie tylko na papierze

Wieś Żelechy w gminie Piątnica wygrała konkurs „Piękna i estetyczna podlaska wieś”. W rozstrzygniętym w niedzielę finale spotkało się 14 wsi reprezentujących wszystkie powiaty województwa. Jak mówi Józef Maślak, sołtys Żelech w upiększanie wsi zaangażowali się wszyscy mieszkańcy, a wspierali ich samorządowcy z gminy i powiatu. We wsi powstał nawet park z ławkami, stolikami i miejscem na ognisko czy grilla.

Konkurs „Piękna i estetyczna podlaska wieś” zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja i promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz dobrych praktyk z zakresu kształtowania, i utrzymania ładu przestrzennego wsi oraz pobudzenie aktywności mieszkańców w zakresie estetyzacji otoczenia. W finale rywalizowało po jednej wsi z każdego z powiatów.
- Praca była ciężka – mówi Józef Maślak, sołtys Żelech. - Od kwietnia we wsi wszyscy starali się dbać nie tylko o przydomowe ogródki, ale i całe otoczenie. Pomogła nam gmina, która przyznała nam 2380 zł, oraz powiat, który np. wykaszał pobocza przy drodze powiatowej. Cenne były także rady i pomoc ze strony pani Elżbiety Grunwald z łomżyńskiego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, która była koordynatorem naszych działań. I udało się. Jak komisja była w naszej wsi pod koniec sierpnia, to mówili, że chyba im skali zabraknie – cieszy się sołtys.
Obawy komisji potwierdziły się w niedzielę w Szepietowie. Żadna inna wieś nie mogła się równać z Żelechami w gminie Piątnica. Za zwycięstwo wieś Żelechy dostała 1200 zł w gotówce, a dodatkowo od starosty łomżyńskiego za promowanie powiatu wykaszarkę wartą 1800 zł.

210204100642.gif
cz
pon, 14 października 2013 08:37
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2013 16:33:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę