wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Biegacze Prefbetu na podium

Weekend kolejne sukcesy odnieśli biegacze LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża. Justyna Korytkowska w Rakoniewicach k/ Poznania wygrała już szóste zawody wciągu ostatnich 3 tygodni poprawiając przy tym rekord życiowy. Emil Dobrowolski zwyciężył XXXV Bieg im. Tomasza Hopfera, a Michał Bernardelli był trzeci w „Biegnij Warszawo”.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski trener i prezes LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża będąca się w wysokiej formie studentka dietetyki z PWSIiP w Łomży - Justyna Korytkowska tym razem zwyciężyła w biegu „III Dycha Drzymały” w Rakoniewicach k/ Poznania, gdzie  startowało 1300 osób w tym 281 kobiet. Na atestowanym dystansie 10 km Justyna poprawiła swój rekord życiowy  uzyskując czas 34.49sek.  pokonując na samym finiszu o 2 sekundy tegoroczną Młodzieżową Mistrzynię Polski i uczestniczkę Mistrzostw Europy Dominikę Napieraj (AZS AWF Wrocław).
Również zwycięstwem może pochwalić się Emil Dobrowolski, który okazał się najlepszy wśród 200 zawodników walczących na dystansie 10,5km podczas XXXV Biegu im. Tomasza Hopfera w  miejscowości Parzymiechy.
Dobrze zaprezentowali się też zawodnicy PREFBETU w zawodach  „Biegnij Warszawo”. W zawody te ukończyło 11856 osób a Michał Bernardelli zameldował się na mecie jako trzeci.  Zawodnik dystans 10km pokonał w czasie 31 minut i 40 sekund o kilkanaście sekund wyprzedzając swego klubowego kolegę Jakuba Wiśniewskiego (31.59 sek.)