Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Muzealnie w Venedzie

28 września 2013 roku, w Galeria Veneda w Łomży odbyło się spotkanie z historią, przyrodą i kulturą pod hasłem „Tu żyję. Tu mieszkam”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 realizujący autorski program Katarzyny Łepkowskiej pod hasłem „Łomża mój dom” oraz artyści i przedstawiciele różnych instytucji, m.in. Muzeum Północno-Mazowieckiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, oddziału Archiwum Państwowego w Łomży oraz Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, którzy przygotowali zabawy, konkursy i gawędy. Do nabycia były kurpiowskie wycinanki i kwiaty z bibuły oraz przysmaki regionalnej kuchni. Oferta Muzeum obejmowała wydawnictwa propagujące nasze dziedzictwo kulturowe i historyczne.

 

Na stoisku znalazły się publikacje na temat dziejów miasta i historii placówki oraz nowogrodzkiego Skansenu. Nie zabrakło również niedawno wydanego przewodnika po Skansenie. Były także grafiki, pocztówki i zakładki do książek   autorstwa miejscowych artystów plastyków oraz katalogi wystaw. Pracownica Muzeum - historyk Marta Gosk przedstawiła, natomiast, prezentację zatytułowaną „Historia łomżyńskiego herbu” zakończoną kolorowaniem herbu przez przybyłe na spotkanie dzieci. Cieszy nas, że mieliśmy swój udział w wydarzeniu propagującym wiedzę o naszym mieście. Zachęcamy wszystkich, którzy tę wiedzę chcą pogłębić do odwiedzenia stałej wystawy w siedzibie Muzeum zatytułowanej „Łomża. Wędrówka przez wieki”.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
wt, 01 października 2013 13:57
Data ostatniej edycji: wt, 01 października 2013 16:34:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę