Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Alarm bombowy w Venedzie! i w McDonaldzie!

Główne zdjęcie
Alarm bombowy w Venedzie

Informacja o bombie doprowadziła do ewakuacji Galerii Veneda. Około godziny 16.40. kierownictwo galerii poinformowało policję, że wcześniej otrzymało informację, że w budynku znajduje się ładunek wybuchowy. Natychmiast na miejsce przyjechały patrole policji i jednostki straży pożarnej. Już kilka minut po 17. policyjne radiowozy blokowały wjazdy do Galerii. Około godziny 17.40 zarządzono ewakuację obiektu. Kilka minut po godzinie 18.00 Wojciech Gepner, rzecznik Echo Investment (właściciela obiektu) informował, że ewakuacja Venedy już się zakończyła. Ewakuowano około 300 osób. Sama ewakuacja była bardzo sprawna i nie doszło w jej trakcie do żadnych incydentów. Wieczorem, po godzinie 18. w związku z alarmem bombowym ewakuowano także łomżyński McDonald's.

Wygaszony McDonald
Wygaszony McDonald's w Łomży

Informację o ewakuacji Galerii Veneda, w związku z alarmem bombowym, potwierdziła sierż. sztab. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KPM w Łomży.

Jak mówi Wojciech Gepner administrator budynku otrzymał sms-em informację mówiącą o tym, że w Galerii jest podłożona bomba.
- Był to sms głosowy na telefon stacjonarny. Został odsłuchany po godzinie 16. i wszczęto odpowiednie procedury – mówi rzecznik Echo Investment.
Wojciech Gepner podaje także, że jest informacja o tym z jakiego numeru telefonu został ten sms wysłany. Mówi, że to pierwsze tego typu zgłoszenie w Venedzie. Przyznaje, że w innych obiektach Echo Investment w przeszłości zdarzały się podobne alarmy bombowe i podkreśla że nigdy nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

W Galerii Veneda są już policyjni pirotechnicy ze specjalanie wyszkolonymi psami, którzy sprawdzają obiekt szukając w nim ewentualnej bomby.

Galerię Veneda, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży, otwarto w marcu. To największy obiekt handlowy w regionie. Ma 40 tys. mkw. całkowitej powierzchni z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Znajduje się w niej hipermarket Tesco i kilkadziesiąt sklepów.

Bomba w McDonald's?

Wieczorem ewakuowano także łomżyński McDonald's. Także ta ewakuacja miała związek z alarmem bombowym, tyle tylko, że ogólnopolskim. W całym kraju trwa sprawdzanie budynków McDonald's w poszukiwaniu bomby po tym jak pracownicy centrali McDonald's w Warszawie zostali poinformowani przez anonimową osobę o ładunku, który znajduje się w jednej z restauracji na terenie kraju. Strażacy z Łomży informują, że do zabezpieczania McDonald's przy Alei Legionów zostali wezwani o godzinie 18.05.
W całym województwie podlaskim ewakuowano 4 restauracje McDonald's. Jak informuej Kamil Sorko z KWP w BIałymstoku do godz. 19.50 sprawdzono dwie restauracje w Białymstoku i jedną w Suwałkach - bomby nie znaleziono. Restauracja w Łomży ma być sprawdzana dopiero po zakończeniu akcji w Galerii Veneda.

Bomby nie było
Po godzinie 20 policjanci zakończyli sprawdzanie Galerii Veneda, a pół godziny później także McDonald'sa. Jak informuje sierż. sztab. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KPM w Łomży, oba budynki były czyste, nie znaleziono w nich ładunków wybuchowych. Teraz policjanci będą prowadzić czynności mające ustalić autorów „bombowych żartów”. Sprawcy fałszywego alarmu może grozić do 8 lat więzienia.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę