Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„Karta Dużej Rodziny” będzie i w Łomży

50% zniżki od obowiązujących dziś opłat w komunikacji miejskiej, od biletów wstępu do placówek MOSiR oraz do miejskich instytucji kultury takich jak Filharmonia Kameralna, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Muzeum Północno- Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej. Takie ulgi mają zyskać duże – czyli z co najmniej trojgiem dzieci - rodziny z Łomży. Wczoraj do Rady Miasta trafił wniosek wiceprezydent Mirosławy Kluczek o uzupełnienie planowanego na przyszły tydzień porządku obrad, tak aby radni zajęli się także przygotowanymi w ratuszu projektami uchwał w sprawie Programu „Karta Dużej Rodziny”.

O wdrożenie w mieście Karty Dużej Rodziny radni Łomży występowali do prezydenta jeszcze zimą. Stosowny projekt składał wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Chrzanowski (PiS). Radny proponował m.in. 80% zniżki ceny na bilety do obiektów sportowych, rekreacyjnych, do instytucji kultury, a także 50-procentowe zniżki za parkowanie w płatnej strefie czy przy opłatach za przedszkole. 
Teraz, po ponad pół roku sprawdzania i wyliczania możliwości, pojawiły się prezydenckie projekty uchwał. Oba sprowadzają się do 50% zniżki od obowiązujących dziś opłat w miejskich placówkach i instytucjach. W wersji „A” ulgi dotyczące członków karty są ujęte w Uchwale, którą podejmują radni, w wersji „B” ulgi będą określone w drodze zarządzenia Prezydenta Miasta Łomża, wydanego na podstawie uchwały.
- Podczas obrad merytorycznych komisji Rady Miejskiej Radni wybiorą wersję uchwały którą przedstawią pod obrady Rady Miejskiej celem uchwalenia – napisała Mirosława Kluczek w uzasadnieniu przesłanych wczoraj do Rady Miasta projektów uchwał. - Wprowadzenie przedmiotowej Uchwały na Sesji wrześniowej umożliwi rozpoczęcie działań dotyczących przygotowania technicznego realizacji „Karty Dużej Rodziny” od 01 stycznia 2014 roku.

Dużą rodzinę projekty uchwał definiują jako „rodzinę lub rodzinę zastępczą zamieszkałą na terenie miasta Łomża, składającą się z rodziców lub opiekunów mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku pozostających pod opieką rodzica.”
Program „Dużej Rodziny” ma zaś być elementem polityki społecznej realizowanej przez samorząd Miasta Łomża i ma na celu promocję dużej rodziny oraz działań na rzecz wzmocnienia jej kondycji,
poprawę warunków życia dużych rodzin, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowującej się w dużych rodzinach, oraz kształtowanie ich pozytywnego wizerunku. 

Projekty uchwał zakładają także, że uczestnicy Programu „Karta Dużej Rodziny” będą mieli możliwość skorzystania z innych ulg określonych przez podmioty nie powiązane strukturalnie i kapitałowo z samorządem Miasta Łomża, prowadzące działalność gospodarczą, które przystąpią do programu zawierając stosowne porozumienia. Porozumienia ma podopisywać prezydent, a miasto zobowiązuje się do „promocji rozpropagowania idei Programu w mediach oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Łomża”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę