Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wystawa o Mikołaju Koperniku - oferta edukacyjna

U progu nowego roku szkolnego 2013/2014 Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży przygotowało atrakcyjną propozycję edukacyjną dla szkół związaną z wystawą czasową pt. „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. Oferta skierowana jest do uczniów wszystkich poziomów nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum i stanowi cenne uzupełnienie programu szkolnego. Zadaniem ekspozycji jest popularyzacja postaci Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć szczególnie w zakresie astronomii, ale też zwrócenie uwagi na inne dziedziny, którymi zajmował się słynny astronom (medycyna, ekonomia, obronność). Wystawa ukazuje również życie codzienne mieszkańców Torunia przełomu epok średniowiecza i renesansu.

Zgromadzone na wystawie zabytki, sprzęty, naczynia, monety, repliki przyrządów astronomicznych, fotografie, filmy oraz animacje komputerowe w przystępny sposób ilustrują opowieść o dziele Mikołaja Kopernika i jego epoce. W czasie zwiedzania uczniowie mają do dyspozycji rozbudowany program zajęć edukacyjnych, które obejmują m.in.: układanie puzzli z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, próby pisania gęsim piórem i atramentem, przymierzanie stroju średniowiecznego mieszczki toruńskiej, pracę z mapą: szukanie nazw miast kopernikańskich, rozpoznawanie ziół służących Mikołajowi Kopernikowi do tworzenia mieszanek ziołowych, „ważenie” monet i „wybijanie” symbolicznych monet z podobizną słynnego astronoma, kierowanie symulatorem łazika marsjańskiego, oglądanie prezentacji multimedialnych „Istota odkrycia Kopernika”. Wystawę można oglądać do 13 października 2013 roku.

Get Adobe Flash player

opr. Marta Gosk

 

 

 

Grzegorz Gwizdon
śr, 11 września 2013 15:23
Data ostatniej edycji: śr, 11 września 2013 15:38:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę