Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Gimnazjum do likwidacji

Radni Miast przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 4 w Łomży. Mimo, że miejska Komisja Edukacji wypowiedziała się negatywnie na ten temat radni w głosowaniu prezydencki projekt poparli. Za głosowało 12 radnych, 5 było przeciwnych i 5 wstrzymało się od głosu.

Przyjęcie uchwały o zamiarze likwidacji gimnazjum jest pierwszym formalnym krokiem w kierunku zamknięcia szkoły od 1 września tego roku, ale nie jest równoznaczne z jego likwidacją. Teraz opinię o zamiarze likwidacji musi wydać podlaski Kurator Oświaty i jeżeli on się temu nie przeciwstawi za kilka miesięcy radni miasta będą głosować uchwałę likwidującą PG nr 4 im. Królowej Jadwigi w Łomży.

Jeszcze przed sesją, w swoim projekcie, zastępca prezydenta Krzysztof Choiński, proponował likwidację placówki przez włączenie jej uczniów i grona pedagogicznego do PG nr 3. Istniał też pomysł na likwidację placówki „przez wygaszanie” czyli zatrzymanie naboru uczniów do klas pierwszych. Wariant pierwszy zgodnie z zapewnieniami zarządu miasta nie przewidywał zwolnień nauczycieli.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę