czwartek, 21 lutego 2019 napisz DONOS@

Dar Marity Benke-Gajdy

Łomżyńska kolekcja ceramiki artystycznej Marity Benke-Gajdy wzbogaciła się o kolejne eksponaty. W lipcu 2013 roku ta ceniona, krakowska artystka przekazała naszemu Muzeum w darze 10 figurek i 4 ceramiczne obrazki własnego autorstwa. Obecnie zbiór jej prac liczy 34 obiekty pochodzące z lat 1995-2013. Są to małe formy rzeźbiarskie (figurki, kafle, obrazy) obejmujące tematy inspirowane naturą, kulturą i religią, światem baśni i fantazji, obyczajami, życiem codziennym i osobistymi przeżyciami. Pochodzą z cykli “Sny o ceramice”, ”Pajace”, “Bramy”, “Przechodzenie”, „Anioły”, „Pielgrzymi” oraz „Projekt Anetka”. Obfitość wątków i odniesień umiejętnie wyzyskana przez autorkę – mistrzynię ceramicznego tworzywa – sprawia, że prace przemawiają bogactwem metafor, skojarzeń, aluzji i symboli oraz finezją detali i oryginalną kolorystyką. Zgodnie z postanowieniem Marity Benke-Gajdy łomżyńska kolekcja (zapoczątkowana w 1999 roku), będzie się rozrastać ilustrując kolejne etapy twórczych poszukiwań artystki.

Grzegorz Gwizdon
cz, 08 sierpnia 2013 12:43
Data ostatniej edycji: cz, 08 sierpnia 2013 12:45:45

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni poświątecznych
w godz. 10 - 18.
Soboty, niedziele, święta w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 1,50 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę