Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Festyn rodzinny w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

plakat-Niedziela-na-Rocha-1.gif

 

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży oraz Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie zapraszają 18 sierpnia 2013 roku, w godzinach: 10.00 – 18.00, do nowogrodzkiego Skansenu na doroczną imprezę folklorystyczną ”NIEDZIELA św. ROCHA”. Na festynie będą królowały muzyka i taniec. Z bogatą prezentacją folkloru kaszubskiego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice”, który ma w repertuarze także folklor łowicki i krakowski. Założony w 1980 roku Zespół koncertuje z powodzeniem w kraju i za granicą oraz zdobywa nagrody na festiwalach muzycznych. Natomiast lubiana przez wszystkich Kapela z Nowogrodu zagra i zaśpiewa po kurpiowsku. W przerwach pomiędzy słuchaniem muzyki i śpiewu będzie można obejrzeć pokazy tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła w wykonaniu garncarza, kowala i wycinankarek. W sprzedaży będą naczynia, wyroby ze słomy, drewna i wikliny, a także rzeźby, obrazy, zabawki, wycinanki, kwiaty z bibułki i biżuteria. Nie zabraknie również regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Organizatorzy zapewnili ponadto atrakcje związane z udziałem w tradycyjnych grach i zabawach zręcznościowych. Program festynu gwarantuje wszystkim dobrą zabawę. Zapraszamy.

Relacja fotograficzna z imprezy:

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
śr, 07 sierpnia 2013 12:59
Data ostatniej edycji: pon, 19 sierpnia 2013 15:03:38

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę