Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu zapraszają 20 lipca 2013 roku, o godz. 12.00 do siedziby Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 c, na otwarcie wystawy „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. zaproszenie-www-5.gif

Get Adobe Flash player

Przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu wystawa stwarza doskonałą okazję, aby w nowoczesny i atrakcyjny sposób przybliżyć życie oraz dokonania Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego mieszkańca Torunia. Jest to inicjatywa tym bardziej godna uwagi, że w 2013 roku przypada 540 rocznica urodzin i 470 rocznica śmierci wybitnego astronoma. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii. Zaprojektowana z myślą o wnętrzach muzealnych, nasycona jest zabytkami, prezentującymi życie codzienne mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku (m.in. późnośredniowieczna ceramika, naczynia klepkowe, monety). Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące, dające możliwość odbiorcom – w interaktywny sposób – lepszego poznania i zrozumienia tak wybitnej i wszechstronnej postaci jaką był Mikołaj Kopernik. W obrębie ekspozycji pojawiają się elementy multimedialne (filmy, animacje komputerowe) mające za zadanie w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Punktem kulminacyjnym jest „przeniesienie” zwiedzającego w symboliczną przestrzeń uniwersum: spojrzenie na (ruchomy) układ heliocentryczny z wyjątkowej perspektywy.

Ekspozycja będzie dostępna do 13 października 2013 roku.

fot. Bolesław Deptuła

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pt, 12 lipca 2013 14:10
Data ostatniej edycji: śr, 11 września 2013 15:33:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę