Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bezpłatne badania profilaktyczne

Łomżyńscy lekarze szukają u mieszkanek miasta mutacji genetycznej, która powoduje raka. Dlatego rozpoczęli program badań profilaktycznych, które pozwolą określić grupę kobiet zagrożonych chorobą. Jak mówi dr Krzysztof Dach z łomżyńskiego szpitala, na badania powinny przyjść zwłaszcza panie, u których w rodzinie były osoby chore na raka.

Trzeba wypełnić specjalną ankietę, w której są m.in. pytania o zachorowania w rodzinie. Na tej podstawie lekarze kwalifikują pacjentki do badań molekularnych.

Są to badania genetyczne, które wykrywają mutację wysokiego ryzyka. Przyczyniające się do wzrostu zachorowań na raka piersi, jajnika czy macicy. Ankiety są dostępne w poradni K w łomżyńskim szpitalu.

Jak przekonuje dr Krzysztof Dach nie należy bać się tych badań. Znalezienie się w grupie ryzyka nie oznacza wykrycia raka. Ale pozwoli na objęcie badaniami profilaktycznymi, które pozwolą wykryć jakiekolwiek niepokojące zmiany odpowiednio wcześnie.

Należy w specjalny sposób zająć się osobami zdrowymi w ramach dostępnej profilaktyki - dodaje dr Dach. Wszystkie badania w ramach projektu prowadzonego przez łomżyńskich lekarzy są bezpłatne. Nie jest też potrzebne skierowanie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę