Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Ponad 140 hodowców z całej Polski prezentuje swoje zwierzęta na XX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Najwięcej, bo ponad 400, jest królików - 20 ras po raz pierwszy przywieźli do Szepietowa hodowcy z 10 województw i jeden z Litwy.

Tradycyjnie nie zawiedli też hodowcy bydła mlecznego, które jest wizytówką województwa podlaskiego - 50 rolników prezentuje na terenach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego prawie 200 krów i jałówek.

Wystawa jest tradycyjnie okazją do wyboru tych najpiękniejszych. W tym roku tytuły superchampionek przypadły jałówce Klarze należącej do Adama Pietruszyńskiego i krowie Wiki, której hodowcą jest Zbigniew Skrodzki z miejscowości Konopki Białystok w gminie Grabowo. Tytułu championek trafiły także do zwierząt należących do Jana Zawadzkiego z Ciemnoszyj, Tomasza Cieślika z Pokaniewa i Stanisława Falkowskiego z miejscowości Filipy.

Oceniane były także konie zimnokrwiste - tu tytuły championów wywalczyły klacz Votalda i ogier Wezyr.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych - największa tego typu impreza w regionie - to także okazja do zaprezentowania się firm i producentów pracujących na rzecz rolników - w tym roku przyjechało ich do Szepietowa prawie 400.

Nagrodzone zwierzęta można będzie obejrzeć w niedzielę (30.06) podczas specjalnej prezentacji na szepietowskiej Agroarenie o 11:40. Wystawa w niedzielę będzie czynna w od 9:00 do 16:00.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę