Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rodzice izolowanych bliźniąt bez praw rodzicielskich

Rodzice pięcioletnich bliźniaków z Łomży: Łukasza i Mateusza, którzy przez kilka lat trzymali dwóch synów w izolacji - sami zrzekli się praw rodzicielskich wobec chłopców. Małżonkowie złożyli w tej sprawie - przed Sądem Rodzinnym - jednakowe oświadczenia, że wyrażają zgodę na przysposobienie dzieci bez wskazania osoby, która miałaby to zrobić - wyjaśnił rzecznik Sądu okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski.

Oświadczenie to daje sądowi prawo do wyznaczenia rodziny zastępczej, która się bliźniakami zaopiekuje, dlatego też umorzone zostało postępowanie w sprawie pozbawienia małżeństwa P. praw rodzicielskich. Do rodziny adopcyjnej chłopcy trafia prawdopodobnie dopiero po wakacjach, kiedy odzyskają nieco więcej sił i osiągną większą równowagę psychiczną - poinformowała dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży, Bożena Jabłońska.

Małżonkowie P. maja pod opieka jeszcze pięcioro innych dzieci w wieku od 4 do 15. lat, jednak wszystko wskazuje na to, że dla nich są o wiele lepszymi rodzicami, niż dla izolowanych bliźniaków

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę