Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Wnioski Gminy Żydowskiej o odzyskanie nieruchomości

O zwrot czterech nieruchomości w województwie podlaskim ubiega się jeszcze przed Komisją Regulacyjną Żydowska Gmina Wyznaniowa. Wnioski dotyczą działek w Wysokiem Mazowieckiem, Radziłowie, Filipowie i w miejscowości Gać w gminie Łomża.

Aby odzyskać należące do gminy wyznaniowej przed wojną mienie, wnioskodawcy muszą udowodnić, że tereny te wykorzystywane były dla celów religijnych - z reguły są to działki, na których znajdowały się synagogi lub kirkuty.

Roszczenia w województwie podlaskim nie są jednak w wystarczającym stopniu udokumentowane, dlatego obradująca ostatnio Komisja Regulacyjna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji odroczyła dalsze postępowanie w tych sprawach o kilka miesięcy, w ciągu których gmina żydowska ma dostarczyć kolejne materiały dowodowe.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę