Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Ekspresowa cała droga z Warszawy do Białegostoku

Pojawiła się szansa na budowę całej trasy ekspresowej nr 8 Białystok - Warszawa. Ministerstwo transportu zamieściło na swojej stronie internetowej harmonogram Programu Budowy Dróg Krajowych do 2015-go roku. Wynika z niego, że za dwa lata powstanie ponad 700 km nowych dróg ekspresowych, w tym trasa szybkiego ruchu na podlaskim odcinku krajowej S8 Białystok- Warszawa.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio Białystok, przetarg na budowę podlaskiego odcinka ekspresówki do Warszawy może być ogłoszony w czwartym kwartale tego roku, a budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego, 2014-go roku. 

Na początek rozpocznie się budowa S 8 w Radziejowicach na Mazowszu oraz podlaskiego odcinka tej trasy z Zambrowa do obwodnicy Jeżewa w Wiśniewie. 

Budowany będzie także fragment trasy S19 , czyli Via Carpatii ale na razie na odcinku Lublin - Rzeszów.

Na wtorkowym (4.06) posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowaną z inicjatywy Ministra Transportu zmianę do obecnie realizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Dzięki temu będzie możliwe ogłoszenie już w tym roku około 50 przetargów na drogi ekspresowe.

Rada Ministrów decydować też będzie o przyznaniu ponad 35 mld zł na realizację dużych zadań drogowych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę