Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Teatralnie i poetycko z Henrykiem Gałą

W ramach Nocy Muzeów 18 maja 2013 roku w Galerii Sztuki Współczesnej o godz. 21.00 odbędzie się promocja płyty poety i dramaturga Henryka Gały pt. „Teatr wiersza i liryka”z udziałem Autora. Spotkanie poprowadzi redaktor Adam Dąbrowski. Płytę będzie można nabyć w promocyjnej cenie 15 zł.

 

Dla Henryka Gały – jak sam mówi – „Teatr wiersza był i jest potrzebą odkrywania i wyrażania doświadczeń, których treść jest niedostępna przez nazwanie, opis czy najbardziej nawet pojemną metaforę. Jest ruchem słowa, jego masek, przybliżeń, jest rodzajem gry stwarzającym w każdym z nas swój język. Tak i w taki sposób, aż słowo zmieni się w doświadczenie, przeżycie, stanie się poruszeniem sensu, znaczenia, uwolni, wyzwoli w umyśle czytającego coś, co nazwać można gestem słowa.”

Płyta, nagrana w lutym 2013 roku, zawiera następujące utwory (w interpretacji Autora): Epizod z Judaszem – teatr wiersza , Uwięzione anioły, Parafinowy piesek , Kolej rzeczy, Prośba, Glosa do cienia X., Glosa do cienia XIX., Fragmenty domu – ojciec, Fragmenty domu – glosa pogodna, Biały blues – The Moon, Biały blues – Kolęda, Pierwszy dzień nowego krajobrazu, Rozmowa z koszącym trawę w Drozdowie, za księżowskim sadem, w sierpniu 1976, Nowy adres, Definicje – ściągawka dla Oli, Odkrycie przy żelaznym moście, I znowu prośba, Życie nasze, Pierwszego marca 2012, Fabryka grochu – teatr wiersza, Ludzkość.

Henryk Gała urodził się w 1938 roku w Wielkopolsce, studiował we Wrocławiu, z którym wiąże się pierwszy okres jego twórczości i działalności artystycznej. Od 1976 roku mieszka i tworzy w Drozdowie nad Narwią w pobliżu Łomży. Autor kilkunastu tomów wierszy, dwóch zbiorów utworów teatralnych i powieści dla młodzieży, a także organizator instytucji artystycznych.

fot. Marek Maliszewski, Karolina Skłodowska

 

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 14 maja 2013 15:58
Data ostatniej edycji: pon, 20 maja 2013 12:30:16

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę