Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

OD DENARA DO EURO

Ekspozycja jest ilustrowaną oryginalnymi walorami numizmatycznymi opowieścią o dziejach pieniądza na naszym terenie, począwszy od pierwszych kontaktów naszych praprzodków z monetami z imperium rzymskiego, poprzez egzotyczne dirhemy z krajów arabskich, emisje władców polskich, pieniądze z czasu zaborów, z okresu międzywojennego, czasów okupacji, PRL, zakończoną emisją monet i banknotów, które straciły swą moc prawną w latach 1995-1996.

Za kilka lat w Polsce do obiegu wejdzie nowy pieniądz – euro, waluta zjednoczonej Europy. Wystawa jest więc znakomitą okazją poznania historii rodzimego środka płatniczego. Wystawa przygotowana ze zbiorów własnych przez Gabinet Numizmatyczny Muzeum Podlaskiego w Białymstoku czynna będzie do 15 kwietnia 2005 r.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę