Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Święto strażaków

Główne zdjęcie
Strażacy podczas gaszenia pożaru na ul. Wyszyńskiego w Łomży

Skaczą w ogień nie tylko w przenośni. To ich obowiązek. Strażacy obchodzą w sobotę (4.05) swoje święto. Kościół katolicki wspomina patrona strażaków Świętego Floriana. Na świecie Dzień Strażaka obchodzony jest z inicjatywy australijskiego strażaka, który chciał w ten sposób upamiętnić swoich kolegów zmarłych w płomieniach w czasie jednej z akcji.

Polscy strażacy przyznają, że jest to ciężka praca, ale wykonują ją z pasją i przynosi im wiele satysfakcji. Przyznają, że często ten zawód jest bardzo wyczerpujący, bo dyżury są całodobowe. Niektóre akcje to konieczność pracy nawet w 400 - 500 stopniach Celsjusza. Strażacy mówią, że często odbierają słowa podziękowania za pomoc, a zdarza się, że ratowani ludzie odwiedzają ich w jednostce, żeby wyrazić swoją wdzięczność. Funkcjonariusze tłumaczą, że najtrudniejsze chwile przeżywają, jeśli nie uda im się uratować czyjegoś życia, szczególnie jeśli ofiarami są dzieci.

W państwowej straży pożarnej pracuje około 30 tysięcy funkcjonariuszy, w ochotniczych strażach działa nawet ponad 600 tysięcy osób. Poza tradycyjnymi zadaniami związanymi z gaszeniem pożarów, coraz częściej państwowa straż występuje jako służba w przypadku wielu zagrożeń i pierwsza służba ratownicza. Strażacy sprawdzają się zarówno niosąc pomoc ofiarom wypadków drogowych, podczas powodzi czy w sytuacji zagrożeń chemicznych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę