Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Radek Majdan na wiosnę w Galerii Veneda w Łomży

Po długiej zimie nadeszła wiosna, zaś Galeria Veneda w Łomży znalazła sposób na miłe spędzenie soboty z rodziną i z przyjaciółmi. A pomogą w tym Venedzie: były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Radosław Majdan, mistrz freestyle football Dawid Krzyżowski, mistrzowie Polski Team Debnicki w trialu rowerowym oraz założyciel i wokalista zespołu Czarno-Czarni Jarosław Doktor Janiszewski. - W Łomży byłem tylko raz przejazdem jakieś 15 czy 20 lat temu – mówi Radosław Majdan (lat 41). - Mam nadzieję, że znajdę chociaż z godzinkę na spacer po mieście... Czyli po mieście rodzinnym Hanki Bielickiej i Venedy.


Wyjątkowo sportowo, muzycznie i konkursowo będzie w sobotę, 20. kwietnia, od godz. 11.30 do 19. na imprezie pod tytułem „Sposób na wiosnę z Radkiem Majdanem”. Veneda zapowiada puchary w wirtualnych rajdach samochodowych i całe mnóstwo nagród w ciekawych konkursach o tematyce nie tylko sportowej.

Radek Majdan: „Pasja rodzi się w nas samych”
Radosław Majdan to wychowanek i wieloletni bramkarz Pogoni Szczecin oraz reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Korei i Japonii w 2002 roku. Obecnie występuje również jako komentator sportowy, natomiast od 2012 r. także jako gitarzysta zespołu rockowego The Trash. W łomżyńskiej Galerii Veneda będzie propagował zdrowy styl życia i współprowadził „Sposób na wiosnę z Radkiem Majdanem”. Ucieszył się na wiosnę w Łomży i Venedzie.
- Zima w moim odczuciu jest najgorszą porą roku, lecz już samo pojawienie się ciepłego słońca na wiosnę sprawia, że człowiek staje się bardziej pogodny i radosny – zauważa Radek Majdan. - Mam swoje „zimowe” sposoby na wiosnę: rano staram się regularnie biegać i ćwiczę czasem na siłowni, ale wiosna sprzyja ćwiczeniom nie w sali, tylko na świeżym powietrzu. W weekend uciekam od hałasu i szumu za miasto, aby w lesie lub nad wodą poczytać książkę czy gazetę.
Jaka była ta najszczęśliwsza wiosna w życiu sportowca Radosława Majdana...?
- Kiedy w 1992 roku po przygotowaniach zimowych dostałem się do pierwszej drużyny Pogoni Szczecin – odpowiada bez wahania znany bramkarz. - Miałem świadomość spełnienia dziecięcych i młodzieńczych marzeń. Grałem w piłkę na podwórku z chłopakami i wykorzystałem szansę, którą dało mi życie. Młodym sportowcom w Venedzie dam kilka sposobów na szczęśliwe wiosny. Sukces nie przychodzi od razu, dlatego nie należy się zniechęcać niepowodzeniami. Będę zachęcał do determinacji i do wytrwałej pracy na treningach, aby umieli czerpać przyjemność z zaangażowania w grze. Powiem, że pasja rodzi się w nas samych.

Blisko torów rajdowych i „Daleko od noszy”
Wraz z Radkiem imprezę poprowadzi Jarosław Doktor Janiszewski, założyciel, wokalista, kompozytor i tekściarz zespołów rockowych z Trójmiasta: Bielizna, Czarno-Czarni i Doktor Granat. „Przyjdź, zobacz i wygraj” - takim oto hasłem bramkarz i piosenkarz zachęcają do rodzinnego i w gronie przyjaciół spędzenia wiosennej soboty w Venedzie. W imprezie wezmą udział wielokrotni mistrzowie Polski w trialu rowerowym Team Debnicki: Tomasz Stocki - mistrz Polski w kategorii MTB i mistrz Polski w drużynie oraz Damian Woźniak – mistrz Polski w drużynie federacji BTiU. Jak zapewnia Rafał Jach z agencji MRGE z Kielc, organizującej „Sposób na wiosnę z Radkiem Majdanem”, znany Team Debnicki gwarantuje wysoką jakość i spektakularność pokazów, poparte dziesięcioletnim doświadczeniem. Team dysponuje torem pokazowym, na którym zawodnicy z pozorną „łatwością” wykonają trudne pokazy trialu, akrobacji sportowych, a także konkursów dla publiczności. Kolejny gość to Dawid Krzyżowski, który od 2005 r. uprawia freestyle football. Jego „wolny styl” to widowiskowa dziedzina sportu: w takt muzyki Dawid zaimponuje sztuką wykonywania trików piłką za pomocą nóg, głowy, karku i klatki piersiowej. Będzie dużo sztuczek piłkarskich! 
Amatorzy rywalizacji w e-sporcie rozegrają mistrzostwa Łomży na najlepszego rajdowca w grze WRC na konsolach Playstation 3. Będą ścigać się w rajdach samochodowych z najlepszymi wirtualnymi kierowcami świata. Zwycięzcy oraz tzw. podium, tak jak w prawdziwych rajdach, otrzymają pamiątkowe puchary.
Na koniec wystąpi z recitalem Jarosław Janiszewski. Wokalista zespołu Czarno-Czarni zaśpiewa popularne utwory, jak „Nogi” i „Nie choruj” z serialu „Daleko od noszy”, a także swingowe hity z lat 60-tych. A więc warto być w Venedzie...?

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę