Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kara za fikcyjne patenty

Łomżyński sąd rejonowy ukarał egzaminatorów handlujących patentami na sternika. Wszyscy przyznali się do winy, dlatego wyrok więzienia jest w zawieszeniu.

Rekordzista usłyszał wyrok półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, przepadek korzyści majątkowych i 1000zł grzywny. Aleksander Leszek M., jako przewodniczący lub sekretarz komisji egzaminacyjnej, w ponad 70 przypadkach poświadczał zdawanie egzaminu na patent przez osoby, które nie zdawały go w całości, a czasem w ogóle były na nim nieobecne.

Prokurator oskarżył też czworo innych egzaminatorów - sąd orzekł wobec nich kary pozbawienia wolności w wymiarze od 9 do 14 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, zwrot nienależnych korzyści majątkowych i kary grzywny.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę