Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża - więcej wypadków z udziałem pieszych

Łomżyńscy policjanci apelują do pieszych i kierowców o ostrożność. W ciągu zaledwie dwóch dni w mieście doszło do kilku wypadków z udziałem pieszych. W ich wyniku dwie osoby trafiły do szpitala.

Na przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego kierowca, który jechał z nadmierną prędkością potrącił 46-letnią kobietę, a na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego młody mężczyzna wbiegł na czerwonym świetle wprost pod koła przejeżdżającego samochodu. Dlatego policjanci przypominają kierowcom i pieszym o zasadzie ograniczonego zaufania. Nawet kiedy mają pierwszeństwo.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, żeby w każdej chwili móc zahamować, a pieszy musi się upewnić, czy może bezpiecznie przejść przez ulicę.

"Warto pamiętać, że najpierw trzeba spojrzeć w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo, żeby mieć 100% pewności" - przypomniał szef łomżyńskiej drogówki, Piotr Pietrzak.

Policjanci proszą też pieszych, żeby pamiętali o elementach odblaskowych, kiedy poruszają się poza terem zabudowanym.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę